Facebook
Help-in na Instagramu
Nabídka našich služeb Projekty v realizaci Ukončené projekty Pomoc, která nic nestojí
AMBASADORKA Help-in Vyhledávání
Vyhledávání
Google

Anketa

Anketa Kterou z našich služeb považujete za nejpotřebnější?
Pečovatelská služba
928
928
Sociální poradna
519
519
Aktuality

Proběhla vernisáž výstavy „Společně proti dluhům“
 (658256B)
      Dne 08.08.2019 byla v Bruntále v budově na Nám. Míru č. 67/4 za účasti místostarostky Města Bruntál Ing. Hany Šutovské a místopředsedkyně Okresního soudu v Bruntále Mgr. Hany Rapušákové slavnostně zahájena výstava s názvem „Společně proti dluhům“, která bude veřejnosti na uvedené adrese přístupná přes 7 týdnů, konkrétně od 09.08.2019 do 30.09.2019, každé pondělí až pátek od 8:00 – 17:00 hod.
„Každou minutu v Česku začne nová exekuce“ a právě na tuto skutečnost chce upozornit bruntálská obecně prospěšné společnosti Help-In, o.p.s., která je autorem celého konceptu, pořádaným ve spolupráci s Městem Bruntál a Klubem Za starý Bruntál, z. s., kdy předseda klubu Pavel Rapušák je autorem všech fotografií.

Ředitelka společnosti Help-in, o.p.s. Mgr. Jana Hančilová v úvodním slovu vysvětlila, že výstava nemá primárně umělecké ambice, ale hlavně informační a alarmující, protože zadlužení občanů v republice narůstá. Upozornila také na další aktivitu zvyšování finanční gramotnosti - přednášku pro veřejnost, kterou společnost Help-in, o.p.s. pořádá v Městském divadle v Bruntále dne 11.9.2019. Paní místostarostka podotkla, že si před příchodem moc neuměla představit, co výstava na téma „dluhy“ může obsahovat, a že výsledkem je příjemně překvapena. Paní místopředsedkyně soudu potom pohovořila o zkušenostech z praxe soudu na občanskoprávním i exekučním úseku. Oficiální část uzavřela dluhová poradkyně Jana Kurečková, kdy přítomné seznámila s počtem klientů poradny i počtem podaných návrhů na oddlužení, které může Help-In, o.p.s. jako osoba akreditovaná Ministerstvem spravedlnosti ČR zdarma jménem klientů podávat.

Celá vernisáž se pak nesla v komorním duchu za přítomnosti dalších hostů a výborného občerstvení, které poskytl jako sponzorský dar Pivovar Hasič zastoupený majitelem Pavlem Hančilem.
Výstava je realizována v rámci projektu „Proti dluhům“ financovaného z Operačního programu zaměstnanost a je jedním z mnoha opatření realizovaných v rámci Strategického plánu sociálního začleňování města Bruntál pro období 2018 – 2020.

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.
zpět

Valid XHTML 1.0 Transitional       Valid CSS!
eu.gif, 6,4kB
HELP-IN, o.p.s., U rybníka 4, 792 01 Bruntál