Facebook
Help-in na Instagramu
Nabídka našich služeb Projekty v realizaci Ukončené projekty Pomoc, která nic nestojí
AMBASADORKA Help-in Vyhledávání
Vyhledávání
Google

Anketa

Anketa Kterou z našich služeb považujete za nejpotřebnější?
Pečovatelská služba
924
924
Sociální poradna
514
514
Chceme žít doma


Název projektu: Chceme žít doma

Prezentace projektu

Záměrem projektu je prostřednictvím rozšíření nabídky a zvýšení kvality pečovatelské služby umožnit cca 200 seniorům na Bruntálsku setrvat co nejdéle v jejich přirozeném prostředí, případně tam dožít a nebo v maximálně možné míře oddálit jejich odchod do pobytového zařízení. Zvýšit kvalitu chce předkladatel projektu prostřednictvím poskytování služeb nad rámec základních úkonů. Tato služba bude poskytována prostřednictvím služeb „Hodinového manžela“, který poskytuje drobné úkony u seniorů přímo u nich doma a dle jejich potřeb. Prostřednictvím projektu budou zakoupeny kompenzační pomůcky, pro účely zapůjčení v rámci půjčovny a drobné vybavení pro poskytování přímé péče.

Realizace projektu: Chceme žít doma II.

Děkujeme za podporu Nadaci EPCG:

Projekt Nadace EPCG:

Název projektu: Chceme žít doma II.

Doba realizace projektu: od 1.3.2024 do 31.12.2025

Částka podpory: 1 963 500 Kč

Cíle projektu:

Prostřednictvím projektu dojde k navýšení počtu podpořených klientů, v závislosti na jejich potřebách a zvýšení kvality poskytované služby.

Dílčí cíle projektu:

  • Rozšíření územní působnosti pečovatelské služby do 5 menších obcí (jedná se o zavedení sociální služby od 1.1.2024 do odlehlejších částí pohraničních menších obcí: Vysoká, Třemešná, Janov, Písečná, Petrovice)
  • Zachování poskytování činnosti hodinového manžela (poskytování činností nad rámec sociální služby: pomoc v drobných úkonech v domácnosti, štípání dříví, sklízení uhlí, sekání trávy, broušení nožů, údržba zahrady, ostatní opravy, zapojení, zprovoznění, apod.) + provoz Půjčovny kompenzačních pomůcek: smontování, zaškolení, výnos a dovoz pomůcek.
  • Dovybavení půjčovny kompenzačních pomůcek - pořízení 3ks chodítek s plošinou na opření a brzdami, 2ks polohovacích elektrických postelí s antidekubitní matrací, které pomohou prodloužit možnost setrvat ve svém prostředí i špatně nebo nechodícím klientům.

Valid XHTML 1.0 Transitional       Valid CSS!
eu.gif, 6,4kB
HELP-IN, o.p.s., U rybníka 4, 792 01 Bruntál