Facebook
Help-in na Instagramu
Nabídka našich služeb Projekty v realizaci Ukončené projekty Pomoc, která nic nestojí
AMBASADORKA Help-in Vyhledávání
Vyhledávání
Google

Anketa

Anketa Kterou z našich služeb považujete za nejpotřebnější?
Pečovatelská služba
926
926
Sociální poradna
515
515
Aktuality

Tisková zpráva ze dne 28. února 2007, zveřejněno v Moravskoslezském deníku stejný den, str. 5
      Sociální automobil je šancí pro všechny
Firmy se zviditelní a navíc pomůžou potřebným
Bruntál-Celý projekt je založen na jednoduché myšlence, pomoci zdravotně znevýhodněným spoluobčanům a zároveň se zviditelnit na reklamním trhu. Jde o nápad, který ukazuje, že reklama tak nemusí být pouze marketingovým trikem, ale může pomoci i tam, kde se prostředků zoufalým způsobem nedostává. "K dnešnímu dni se podařilo realizovat a úspěšně předat již 140 automobilů, které se pohybují po území celé České republiky a mnohé z nich jezdí i do zahraničí. Jen na území Moravskoslezského kraje jich bylo ke dvaceti," zhodnotil Pavel Kudela, zaměstnanec firmy Kompakt, která s myšlenkou sociálního automobilu přišla poprvé v roce 1997.

Reklama trošku jinak
Scénář je vždy podobný. Za symbolické nájemné je automobil svěřen vybranému poskytovateli sociálních služeb na dobu šesti let a po uplynutí této doby je převeden přímo do majetku společnosti. Úkolem kampaně je za podpory českých firem umožnit lepší život lidem, ke kterým život nebyl zrovna laskavý. "Je hodně organizací a různých společností, které vás denně osloví s prosbou o finanční obnos na různé aktivity, ale neumějí nabídnout adekvátní řešení návratnosti vašich investic, byť se jedná o společensky prospěšnou činnost," uvedl ředitel dobře prosperující bruntálské společnosti. Proto projekt Sociální automobil neřeší pouze pomoc odvíjející se v jednom směru, ale umožňuje firmám prezentovat svoje aktivity za pomocí pronájmu části reklamní plochy - kapoty zmíněného automobilu. Auto se pohybuje v lokalitách, o kterých je sponzor dopředu spraven a má možnost rozhodnout o účinnosti i velikosti reklamy.
Každý může pomoci.

Bohužel naše společnost si díky postojům vypěstovaným v dobách komunismu ještě stále všímá více lidí s určitým handicapem, než zdravých jedinců. Tvrzení smutné, ale pravdivé. A možná jste to právě vy, kdo můžete těmto lidem pomoci jejich život prožít kvalitněji. Bližší informace o projektu vám rádi poskytnou na číslech 739 061 348 nebo 603 978 601 či přímo v sídle společnosti HELP-IN, o.p.s.

Autor: Gabriela Svobodová
zpět

Valid XHTML 1.0 Transitional       Valid CSS!
eu.gif, 6,4kB
HELP-IN, o.p.s., U rybníka 4, 792 01 Bruntál