Facebook
Help-in na Instagramu
Nabídka našich služeb Projekty v realizaci Ukončené projekty Pomoc, která nic nestojí
AMBASADORKA Help-in Vyhledávání
Vyhledávání
Google

Anketa

Anketa Kterou z našich služeb považujete za nejpotřebnější?
Pečovatelská služba
924
924
Sociální poradna
514
514
Aktuality

První sociální automobil na severní Moravě už slouží u nás
 (726404B)
      Společnost Help-in Bruntál získala na šest let do pronájmu za symbolickou korunu, díky laskavosti firem nejen z Bruntálska, nové auto .
Pronájmem reklamních ploch pomohly firmy z okresu Bruntál i okolí realizovat projekt „Sociální automobil“, a tak Help-in, o.p.s. Bruntál získala auto pro svou činnost.
Už začátkem loňského roku zahájila obecně prospěšná společnost Help-in Bruntál a společnost KOMPAKT s.r.o. z Poděbrad společný projekt „Sociální automobil“. V rámci České republiky už projekt funguje 10 let, ale v Moravskoslezském kraji jde o první vlaštovku.
Sociální automobil je způsob, jakým firmy z regionu pomáhají neziskovým organizacím a naopak tyto organizace pomáhají firmám s jejich zviditelněním. Na zmíněném automobilu si pronajaly firmy reklamní plochu a společnost Help-in Bruntál díky tomu získala pronájem tohoto automobilu na šest let za symbolickou jednu korunu. Automobil bude společnost Help-in Bruntál využívat pro zajištění terénních sociálních služeb, které poskytuje zdravotně postiženým lidem, seniorům, lidem dlouhodobě nemocným a také dysfunkčním rodinám a dětem, kterým hrozí odchod do dětského domova nebo se z ústavní péče vrací domů. V České republice už v rámci projektu „Sociální automobil“ předala firma Kompakt Poděbrady celkem 202 vozy, převážně jde o Ford Transit a Renault Kangoo. „Automobily dnes slouží ústavům a zařízením, které pečují o nějakým způsobem znevýhodněné děti i dospělé a nezapomínáme ani na seniory,“ připomněl jednatel společnosti Kompakt Miroslav Káninský. Dvou stý třetí automobil, Renault Kangoo, byl předán 25. 6. 2008 odpoledne společnosti Help-in Bruntál. Tento dárek může společnost dostat jen díky laskavosti, prozíravosti a jisté velkorysosti firem, které si zaplatily reklamní plochy na autě. Jde tentokrát o zhruba 35 podnikatelů a firem působících v okresech Bruntál a Opava. „Neumím ani vyjádřit, jak moc děkujeme všem firmám, které zakoupením reklamní plochy pomohly k získání nového auta pro naši činnost a umožnily tak rozvoj našich služeb. Hlavní dík ale patří společnosti Kompakt za to, že se rozhodla první sociální automobil v Moravskoslezském kraji předat právě nám,“ řekla ředitelka společnosti Jana Hančilová. Sociální automobil bude jezdit převážně v regionu okresu Bruntál, ale bude zajišťovat i cesty pracovníků společnosti za povinnostmi v rámci celé České republiky.
Jak automobil vypadá a jak probíhalo jeho předávání se můžete podívat do naší fotogalerie.

zpět

Valid XHTML 1.0 Transitional       Valid CSS!
eu.gif, 6,4kB
HELP-IN, o.p.s., U rybníka 4, 792 01 Bruntál