Facebook
Help-in na Instagramu
Nabídka našich služeb Projekty v realizaci Ukončené projekty Pomoc, která nic nestojí
AMBASADORKA Help-in Vyhledávání
Vyhledávání
Google

Anketa

Anketa Kterou z našich služeb považujete za nejpotřebnější?
Pečovatelská služba
926
926
Sociální poradna
515
515
Aktuality

Pomáháme rodinám vytvářet klidný domov
 (29964B)
      Klidná náruč mámy, pohlazení táty, teplá večeře, čistě uklizený pokojíček, společné výlety, klid, pohoda...a nebo neustále hrozící exekuce, hlad, pohlavky, nadávky, hádky rodičů, nepořádek, kam se podíváte...obraz rodiny, jen pokaždé jiné, ale vždy s dětmi v hlavní roli. A právě dětem vyrůstajícím v těch horších podmínkách, v takzvaně dysfunkčních rodinách, pomáhá obecně prospěšná společnost Help-in Bruntál, která letos získala už třetí finanční grant na tuto činnost.
„Jedná se o rodiny z Bruntálska, které jsou z různých důvodů ohrožené sociálním vyloučením, ať už kvůli špatné ekonomické situaci nebo z důvodu závislosti na návykových látkách či hracích automatech anebo i z důvodu negramotnosti rodiny. Do naší péče se dostávají i nezralé páry nebo samotné i velmi mladé matky, tedy lidé, kteří nejsou schopni plnit rodičovskou funkci,“ řekla k projektu jeho autorka, ředitelka společnosti Help–in Bruntál Jana Hančilová. Projekt, nazvaný Nechceme do dětského domova zahájila společnost Help-in Bruntál už vloni a nyní se jí podařilo získat finanční prostředky na dlouhodobější systematickou práci s rodinami, které by mohly, ale nechtějí, přijít o své děti. Rodiny se totiž dostaly do péče orgánu sociálně právní ochrany dětí bruntálského městského úřadu proto, že neplnily své základní funkce a bez pomoci je ani plnit nedokáží. Dostaly se totiž mnohdy do spirály existenčních problémů, finančními počínaje a vztahovými uvnitř rodiny konče. Zmíněný orgán městského úřadu rodinám nabídne pomoc rodinné asistence a pokud rodina nabízenou pomocnou ruku přijme, nic nebrání nastartování změn v jejich životě..
Obecně prospěšná společnost Help-in Bruntál je ale neziskovou organizací a tak finanční prostředky na tuto činnost i další získává převážně z nejrůznějších grantových řízení vyhlašovaných nadacemi či státními institucemi. Letos tak společnost uspěla hned ve třech grantových řízeních. Projekt nejprve podpořil Moravskoslezský kraj a následně také Nadace Terezy Maxové. Mimořádně dobře se vedlo společnosti Help-in Bruntál i v rámci Finančních mechanismů EHP/Norska, známějších pod názvem Norské fondy. Nadace rozvoje občanské společnosti vyzvala letos v zimě neziskové organizace k podávání žádostí o grant v rámci Blokového grantu pro nestátní neziskové organizace a její druhé výzvy využilo spolu se společností Help-in Bruntál 427 organizací z celé republiky. Finanční prostředky byly určeny na tři priority – podpora lidských práv a posílení multikulturního prostředí, podporu dětí a mladistvých se specifickými problémy a ochranu životního prostředí. Grant byl přiznán ale jen 58 organizacím, mezi nimi i společnosti Help-in. Ta je získala na projekt „Nechceme do dětského domova“, který bude trvat 18 měsíců. „Díky výše zmíněné podpoře Moravskoslezského kraje a Nadace Terezy Maxové, je zajištěno povinné spolufinancování projektu. Největším problémem jsou v současné době vysoké kursové ztráty způsobené silnou korunou, což znamená, že procento spolufinancování bude mnohem vyšší, protože grant byl přidělen v eurech s pevně předem stanoveným kurzem. Zbytek peněz tak musíme získat jinde. Ale jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo na tento projekt peníze získat, protože jsme přesvědčeni o jeho potřebnosti,“ řekla ředitelka společnosti Jana Hančilová.

zpět

Valid XHTML 1.0 Transitional       Valid CSS!
eu.gif, 6,4kB
HELP-IN, o.p.s., U rybníka 4, 792 01 Bruntál