Facebook
Help-in na Instagramu
Nabídka našich služeb Projekty v realizaci Ukončené projekty Pomoc, která nic nestojí
AMBASADORKA Help-in Vyhledávání
Vyhledávání
Google

Anketa

Anketa Kterou z našich služeb považujete za nejpotřebnější?
Pečovatelská služba
924
924
Sociální poradna
514
514
Aktuality

Projekt "Nechceme do dětského domova" končí, pomoc ne
 (60612B)
      Spolu s koncem roku 2009 skončí i náš velký projekt „Nechceme do dětského domova“, který měl pomoci dysfunkčním rodinám z Bruntálska v návratu do normálního rodinného života a měl tak i zabránit odebírání dětí z takových rodin a jejich umisťování do dětských domovů. Celý projekt zhodnotíme začátkem příštího roku, ale částečně jsme tak už udělali 10. 12. na tematické konferenci k tomuto projektu.
KOnference byla rozdělena do dvou částí, v první se k problematice pomoci dysfunkčním rodinám a k problematice umisťování dětí do ústavní péče, případně následně do náhradní výchovy, vyjadřovalo celkem 17 odborníků nejen z Bruntálu. Mezi nimi byli např. vedoucí sociálních odborů, sociální pracovníci z městských úřadů, učitelé, výchovní poradci, vyšší soudní úředník a také starosta Bruntálu František Struška a místostarosta Václav Mores.
Odpoledne bylo věnováno rodinám, v nichž je rodinná asistence poskytována. Pozvání na konferenci, během níž se klientské rodiny mohly dozvědět informace z oblasti práva, výchovy a vzdělávání, přijalo 6 dospělých zástupců rodin a 19 dětí;pro děti byl připraven doprovodný program. Vyvrcholením konference bylo ocenění všech rodin za jejich pokroky. V rámci programu byly navíc oceněny 3 rodiny, ve kterých byl zaznamenán během poskytování rodinné asistence mimořádný pokrok. Za ten lze označit např. aktivní spolupráci s rodinnou asistentkou na řešení své životní situace formou pravidelné účasti na smluvených schůzkách a v případě nepřítomnosti včasné omluvy, pravidelné splácení dlužných částek a pohledávek, ale i zajištění školní docházky dětí.
zpět

Valid XHTML 1.0 Transitional       Valid CSS!
eu.gif, 6,4kB
HELP-IN, o.p.s., U rybníka 4, 792 01 Bruntál