Facebook
Help-in na Instagramu
Nabídka našich služeb Projekty v realizaci Ukončené projekty Pomoc, která nic nestojí
AMBASADORKA Help-in Vyhledávání
Vyhledávání
Google

Anketa

Anketa Kterou z našich služeb považujete za nejpotřebnější?
Pečovatelská služba
924
924
Sociální poradna
514
514
Aktuality

Den rodičů v Moravském Berouně
 (851116B)
      uspořádali v úterý 13.12.2011 v kanceláři společnosti Help-in, o.p.s. v Moravském Berouně pracovníci Rodinné asistence.
Naše srdečné pozvání přijala a svojí přednáškou konferenci zahájila referentka odboru sociálních věcí, oddělení sociálně – právní ochrany dětí MěÚ Šternberk, paní Lenka Černochová, DiS. Její zajímavé povídání se týkalo sociálně – právní ochrany dětí, hovořila o zahájení práce s rodinou, postupech, které se v současné době využívají, byla také řeč o porozvodové péči rodičů o děti a na několika konkrétních případech byla vysvětlena práce sociálních pracovnic.
Neméně zajímavá byla přednáška vyššího soudního úředníka z Krnova, Mgr. Petra Olšovského, kterou volně navázal na předchozí povídání. Zde jsme se zabývali hlavně tématikou dluhů a exekucí, které jsou mezi klienty i mezi běžnou populací v současné době stále více diskutované.
Cyklus přednášek zakončila vedoucí odboru sociálních věcí MěÚ Moravský Beroun, paní Radomíra Hluší, DiS. Velmi poučná byla její přednáška o nově chystané sociální reformě, ze které získali nové informace kromě hostů i pořadatelé konference.
Velké poděkování patří všem přednášejícím, kteří ochotně odpovídali na dotazy hostů, pořadatelů i klientů a za pečlivě a velmi odborně a věcně připravené přednášky.
A poděkování patří i našim hostům, pro které byla konference určena. Zejména za jejich zájem o problematiku a ochotu zapojit se do diskuse a přispět i vlastními zkušenostmi.
Věřím, že toto setkání nebylo posledním a každý z nás si z něj odnesl velmi přínosné informace.

zpět

Valid XHTML 1.0 Transitional       Valid CSS!
eu.gif, 6,4kB
HELP-IN, o.p.s., U rybníka 4, 792 01 Bruntál