Facebook
Help-in na Instagramu
Nabídka našich služeb Projekty v realizaci Ukončené projekty Pomoc, která nic nestojí
AMBASADORKA Help-in Vyhledávání
Vyhledávání
Google

Anketa

Anketa Kterou z našich služeb považujete za nejpotřebnější?
Pečovatelská služba
926
926
Sociální poradna
515
515
Aktuality

Další peníze na realizaci projektu "Nechceme do domova důchodců"
      Nechceme do domova důchodců. Tak se jmenuje náš projekt, o němž jsme vás už informovali. Projekt zaměřený na rozvoj terénní pečovatelské služby v těchto dnech podpořila největší částkou Nadace Duhová energie firmy ČEZ.
Terénní pečovatelská služba umožňuje nejen seniorům, ale i chronicky nemocným a hendikepovaným lidem zůstávat doma a oddálit tak ústavní péči. Služba je poskytována v jejich domácnosti a na základě jejich individuálních požadavků. Pečovatelská služba ale není jen dovoz a podávání obědů, jak si mnozí myslí, ale zajišťujeme i doprovod našich klientů podle jejich přání, takže jim umožňujeme kontakt s běžným životem. Projekt „Nechceme do domova důchodců“, který předpokládá náklady ve výši 400 tisíc korun už letos finančně podpořil Fond pomoci Siemens, Nadace rozvoje zdraví a Město Albrechtice a v těchto dnech tedy i Nadace Duhová energie společnosti ČEZ. Obdrželi jsme dopis, v němž nám Nadace oznamuje, že nám poskytne na tento projekt 100 tisíc korun. V rámci projektu budou nakoupeny jídlonosiče s termoobalem, které poskytujeme klientům zadarmo, myčka a pračka a počítačově bude vybaveno pracoviště ve Vrbně pod Pradědem. Zlepší se odměňování pečovatelek, které také dostanou kola. Původně jsme chtěli koupit mopedy, ale ty by nemohly využívat pečovatelky, které nemají řidičský průkaz. Společnost také odkoupila ojetý automobil, kterým zajišťuje rozvoz jídla v Městě Albrechticích a okolí. „Díky této finanční podpoře můžeme rozšířit nabídku poskytovaných služeb našim současným klientům a také můžeme teď přijímat nové klienty,“ komentovala s ulehčením získání dotace ředitelka naší organizace Jana Hančilová. Společnost Help-in už dnes pečuje o zhruba 200 klientů na území celého okresu.
Projekt, do něhož společnost Help-in investovala 55 tisíc ze svých prostředků zajistí i dokončení zpracování metodiky pro výkon pečovatelské služby a vzdělávání pečovatelů. Ukončen bude spolu s koncem tohoto roku.

zpět

Valid XHTML 1.0 Transitional       Valid CSS!
eu.gif, 6,4kB
HELP-IN, o.p.s., U rybníka 4, 792 01 Bruntál