Facebook
Help-in na Instagramu
Nabídka našich služeb Projekty v realizaci Ukončené projekty Pomoc, která nic nestojí
AMBASADORKA Help-in Vyhledávání
Vyhledávání
Google

Anketa

Anketa Kterou z našich služeb považujete za nejpotřebnější?
Pečovatelská služba
924
924
Sociální poradna
514
514
Aktuality

Rodinnou asistenci podpořila Nadace O2 čtvrt milionem korun
 (20096B)
      Čtvrt milionu korun získala společnost Help-in od Nadace O2 na realizaci projektu Nechceme do dětského domova. Projekt byl navíc označen za jeden z nejkvalitnějších a nejoriginálnějších v rámci celé republiky a jen shodou náhod se nestal nejlepším a nezískal tak milionovou dotaci.
Cílem projektu je prostřednictvím rodinné asistence zabránit umisťování dětí z nefungujících rodin do ústavní výchovy nebo naopak umožnit jejich návrat z dětských domovů zpět do rodin. Jedná se o zhruba dvacet rodin z Bruntálska, které jsou z různých důvodů ohrožené sociálním vyloučením ať už z důvodu špatné ekonomické situace až chudoby, z důvodu závislosti na návykových látkách nebo hracích automatech, ale i z důvodu negramotnosti rodiny. Do naší péče se dostávají i nezralé páry nebo samotné i velmi mladé matky, tedy lidé, kteří nejsou schopni plnit rodičovskou funkci. Tyto rodiny se dostaly do péče orgánu sociálně právní ochrany bruntálského městského úřadu, který nám je doporučil. Rodinná asistence je prováděna na základě individuálních plánů, které jsou zpracovány pro každou rodinu. Zajišťujeme například pomoc při vedení domácnosti, při zajištění stravy pro děti, pomoc při vyřizování věcí na úřadech a v nejrůznějších institucích. Jsme schopní poradit v hospodaření domácnosti, při řešení dluhů, řešení bytové situace nebo i při zprostředkování odborné léčby nebo psychoterapie. Projekt si vyžádá náklady ve výši zhruba půl milionu korun. Podpořilo ho už Město Bruntál částkou 100 tisíc korun a Nadace O2 přidělila společnosti Help-in v už šestém ročníku svých Regionálních grantů 250 tisíc korun. V Moravskoslezském, Zlínském a Olomouckém kraji se přitom do tohoto grantového řízení letos v dubnu přihlásilo 56 organizací. V kategorii Malorozpočtové projekty Nadace O2 rozdělila mezi šest organizací granty v celkové výši 400 tisíc korun a ve Velkorozpočtových projektech mezi sedm organizací 2 miliony 100 tisíc korun. Šek na čtvrt milionu korun převzal ve čtvrtek předseda správní rady společnosti Help-in Bruntál Miroslav Májek přímo z rukou členky správní rady Nadace O2 Martiny Lovčíkové. Povzbuzením pro společnost byla také informace, že projekt Nechceme do dětského domova byl jedním z kandidátů na Cenu Nadace O2, která představuje mimořádnou dotaci ve výši jednoho milionu korun. Nezískala ji ale podle manažerky projektů Nadace O2 Ivany Šatrové proto, že za podobnou činnost, tedy rodinnou asistenci v dysfunkčních rodinách, Cenu získalo předloni sdružení s podobným zaměřením. „Je to skutečně ojedinělý projekt, podobnou činnost děláte v republice, pokud naše Nadace ví, jen vy a právě zmíněná společnost,“ řekla Šatrová.
Peníze poskytnuté z Nadace O2 budou využity na osobní i provozní náklady. Společnost Help-in Bruntál bude moci díky těmto penězům vytvořit dvě nová pracovní místa.

zpět

Valid XHTML 1.0 Transitional       Valid CSS!
eu.gif, 6,4kB
HELP-IN, o.p.s., U rybníka 4, 792 01 Bruntál